• Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić

Milna grobljeDemontažom i popisom kamenih ploča, u ponedjeljak, 8. srpnja 2013. godine, na mjesnom groblju u Milni započeli su radovi na sanaciji i konzervatorskoj restauraciji središnjeg križa, procjenjene vrijednosti od 109.202,06 kuna bez PDV-a. Sukladno ugovoru, potpisanom 21. svibnja ove godine, izvodi ih solinska tvrtka "PISA-TRADE", pod nadzorom Konzervatorskog odjela u Splitu. Osim kameno-klesarskih radova restauracije platoa u podnožju križa i njegova postolja te betoniranja baze, iz pred-prostora grobnica uklonit će se razgranalo korijenje stoljetnog čempresa te postaviti novi tamponski sloj od drobljenoga kamenog materijala. Također, cjelokupan projekt predviđa i provedbu arheoloških istraživanja uz sondiranje grobova te izradu konzervatorske dokumentacije. Radovi se planiraju završiti u roku od 3 mjeseca.