ImageTek što je stupio na snagu Zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama bezobzirno počeo novi val protuzakonite gradnje na području Općine Milna.

Pojedinci su se, očito u namjeri da izigraju spomenuti zakon, upustili u avanturu te su preko noći izgradili temelja, pa i čitave zgrade, sve u nadi da će ih moći legalizirati. Protuzakonita gradnja cvjeta na prostoru Huma (poluotok između uvala Osibove i Ločice) na kojemu su ovlaštene službe Općine Milna zatekle građevinarce koji užurbano betoniraju temelja za buduće građevine.

Kako se radi o kaznenom djelu protiv okoliša Općinski načelnik Frane Lozić je o svemu obavijestio nadležne službe te zatražio hitno postupanje građevinske inspekcije. Protiv, za sada nepoznatih investitora, podnesene su i kaznene prijave.

Fotografije (kliknite na fotografiju za njeno uvećanje):