• Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić

Milna

Lučka uprava Splitsko-dalmatinske županije u 2011. godini planira realizaciju projekta dogradnje dijela obale luke Milna za prihvat katamarana.

Projektom se planira izgradnja nove operativne obale ispred crkvice sv. Nikole u dužini od 45 metara.

U suradnji sa Općinom Milna izgrađen je idejni projekt i u tijeku je postupak ishođenja lokacijske dozvole za koju se očekuje da će biti izdana tijekom siječnja 2011. godine. Procijenjena vrijednost investicije je 2 milijuna kuna.

Ovim projektom rasteretiti će se dosadašnja operativnaobala u samoj jezgri naselja Milne te će se ostvariti preduvjeti da Milna i zapadni dio otoka Brača budu svakonevno povezani brzobrodskom linijom sa Splitom. Podsjećamo da je sada Milna sa kopnom povezana županijskom linijom četiri puta tjedno (ponedjeljkom, srijedom, petkom i nedjeljom).