• Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić
  • Autor fotografije: Hrvoje Gabrić

U srijedu, 2. ožujka 2016. godine, odgovarajući na pitanja slušatelja u programu Radio Splita, emisiji "Auspuh" Jadrana Marinkovića, općinska načelnica Anamaria Rošin otklonila je mogućnost gradnje ribarske luke na području luke Milna.

Kazala je kako je već samim time što je Lučka uprava Splitsko-dalmatinske županije odredila katamaranski pristan u Milni za iskrcajno mjesto ribe, prouzročen izrazit sudar interesa nautičkog turizma i koća. Rješavanje tog problema, istaknula je, dodatno je otežano jer Općina Milna nema nadležnost provođenja reda u luci.

Dodala je kako je osobno ponosna na ribarsku tradiciju Milne i na još nekolicinu profesionalno aktivnih milnarskih ribara, među njima i jedinu domicilnu koću "Predvodnik", ali da je nužno ozbiljno i analitički raspraviti kako bi se pomirili i uskladili cjelokupni interesi lokalnoga gospodarskog razvoja.

Zahvaljujemo Radio Splitu na ustupljenom razgovoru s općinskom načelnicom, koju poslušajte u nastavku.