Općinska načelnica, dana 11. svibnja 2015. godine, donosi odluku o povjeravanju poslova zamjenici načelnice.

Pojedini poslovi iz djelokruga izvršnog tijela Općine Milna povjeravaju se zamjenici načelnice Općine Milna te se određuje raspored zamjenjivanja dulje odsutne ili spriječene načelnice.

Zamjenici načelnice Antoniji Matković povjeravaju se poslovi vezani uz sljedeća područja izvršnog tijela:

• socijalna skrb,
  • briga o djeci,
  • informiranje (službena web stranica, društvene mreže i bilten Općine Milna, odnosi s medijima),
  • neprofitne organizacije na području Općine Milna,
  • ustanove kojima je Općina Milna osnivač (Dječji vrtić Milna, Centar za kulturu Milna)

Obavljanje poslova zamjenici načelnice povjereno je u sljedećem opsegu:

• primanje stranaka, poslovnih partnera i predstavnika drugih subjekata s kojima Općina službeno komunicira
  • usmjeravanje i nadzor rada općinskih nadležnih upravnih tijela i nadležnih radnih tijela izvršnog tijela
  • praćenje stanja na odnosnom području i predlaganje odgovarajućih mjera,
  • primanje predmeta za kolegij načelnika i sudjelovanje u radu kolegija,
  • parafiranje akata upućenih na potpis načelniku,
  • obrazlaganje prijedloga akata na sjednicama Općinskog vijeća i njegovih radnih tijela.

Zamjenica načelnice može predstavljati Općinu u protokolarnim prigodama bez obzira na područja povjerenih poslova. Općinsku načelnicu u slučaju duže odsutnosti ili drugih razloga spriječenosti u obavljanju svoje dužnosti, zamjenjuje zamjenica.